Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan sağlık ekiplerinden mesaj

Barış Pınarı Harekatı’nda destan yazan Mehmetçikle birlikte omuz omuza görev yapan sağlık ekipleri, hazırladıkları video ile Türkiye’ye selam yolladı.

Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan sağlık ekiplerinden mesaj
17.10.2019
664
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ’a karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçik’in sağlığı için Sağlık Bakanlığınca oluşturulan  ekipler görev alıyor. 

Harekat süresince bölgede görev yapacak acil sağlık ekipleri, Türkiye’ye asker selamıyla şu mesajı gönderdi:

“Sağlık personeli olarak askerimizin ve bölge halkımızın yanındayız. Motivasyonu yüksek ekibimizle büyük bir özveri ve titizlikle çalışıyoruz. UMKE ve 112 acil ekipleri olarak 7 gün 24 saat görev başındayız. Asker ailelerine ve tüm Türkiye’ye buradan selamlarımızı iletiyoruz.” 

?

Sınırda görev yapan diğer sağlık ekipleri ise asker selamı vererek, “Askerimizin ve vatandaşımızın sağlığı bize emanet” mesajı gönderdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, harekat bölgesindeki sağlık çalışanlarının ilk günden itibaren gurur verici şekilde görevlerini yerine getirdiğini söyledi.

Ekiplerin her koşulda fedakarca çalıştığını anlatan Koca, “Bakanlık olarak tüm imkanlarımızla ordumuzun yanındayız. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde görev yapan ve askerlerimize selam durarak desteklerini ileten sağlık personelimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.