Zemheri Dizisi Aliye Kim? Firuze’nin Annesi

Zemheri Dizisi Aliye Kim? Firuze’nin Annesi
15.01.2020
454
A+
A-

Firuze’nin annesi Yaşar’ın eşi olan Aliye, hayatını hep zorluklarla geçirse de rahata erişmek için yalan bile söyleyecek bir karakterdir. Zemheri dizisi Aliye kimdir için detaylar sizleri bekliyor.
Firuze’nin annesi olan Aliye, fakir bir ailede yetişmiştir. Yaşar’ın hali vakti yerinde olunca onunla evlenmiş rahata ereceğini düşünmüştür. Ancak maddi anlamda ne zaman zorlansa eşini suçlamaktan geri durmaz.

Firuze ile sürekli karşı karşıya gelen Aliye, kızının iyi hallerine kızmaktadır. Oğlu Faruk’a çok düşkün olan Aliye, dizinin ilerleyen bölümlerinde bu düşkünlüğü nedeniyle zor anlar yaşayacak. Aliye ile Sevda karakterinin atışmaları da diziye damga vuracak bir diğer önemli nokta.

Zemheri Aliye’nin Gerçek Adı Hayatı
Zerrin Tekindor Zemheri dizisinde Aliye karakterine hayat vermekte. Son olarak Atv ekranlarında yayınlanmış olan “Şahin Tepesi” dizisinde Tuna rolüyle ekranlara gelen oyuncu hakkında detaylarla devam edelim.

Oyuncu hakkında ilk detay oyuncunun bir ressam olduğu. Ağustos 1964 doğumlu olan tecrübeli oyuncu her role bürünme konusunda usta isimlerden bir tanesi. Oyuncunun boşandığı eşi Çetin Tekindor da bu sektörün en önemli oyuncularından bir tanesi.zerrin tekindor resmi – Zemheri Dizisi Aliye Kim? Firuze’nin AnnesiBalıkesir doğumlu olan Tekindor, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunlarından. Adana, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev yapmış olan oyuncu bir taraftan da Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü’nde eğitim almaya başlamıştır.

Mezun olduktan sonra bu konuda eğitmenlik de yapmış olan yetenekli oyuncu, pek çok resim sergisi açmıştır. “Bir İstanbul Masalı” dizisi ile adını duyuran oyuncu bu dizide eşi ile birlikte rol almıştır. Tabi Zerrin Tekindor deyince ilk akla gelen diziden bahsetmeden geçmek olmaz: “Aşk-ı Memnu”. Bu dizide Matmazel karakteri ile bir kez daha adını duyuran Tekindor, “Kurt Seyit ve Şura” dizisinin ardından “Pek Yakında” adlı sinema filminde rol almıştır.

Çetin Tekindor ile olan evliliğinden 1989 yılında Hira Tekindor dünyaya gelmiştir. Adını duyduğumuz bir diğer yapım ise “Kara Sevda” adlı dizidir. Bu dizide Leyla karakterine hayat vermiştir. 54 yaşında olan oyuncu 59 kg ağırlığında ve 167 cm boyunda.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.