Sürdürülebilir hizmet mümkün değildir

ANKARA HABERLERİ Sürdürülebilir hizmet mümkün değildirHürriyet Haber 30.05.2019 – 17:32 Son Güncelleme : 31.05.2019 – 09:16

Sürdürülebilir hizmet mümkün değildir
09.09.2019
466
A+
A-

Grup adına basın açıklamasını okuyan Ortopedi ve Omurga Cerrahisi İthalatçıları, İmalatçıları ve İhracatçıları Derneği (ORDER) Başkanı Erkin Delikanlı özetle şunları söyledi:

HIZLI VE ETKİN MÜDAHALE İHTİYACI

“Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin malzeme ve cihaz aldığı şirketlere geri ödemeleri makul süreleri aşmış; üniversite hastaneleri için ise hiçbir vade öngörülememektedir. SGK’nın geri ödeme fiyatları üç-beş ürün dışında 2010’dan beri güncellenmemiştir. Bu nedenle kaliteli ürünler yerine kalitesiz ürünlerin alınması zorunlu hale gelerek halk sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaşmıştır. Hastanelere sattığımız ürünlerin bedellerini zamanında alamıyor olmamız ve finansal araçlara da ulaşamıyor olmamız nedeniyle artık sürdürülebilir bir hizmet sunmamız mümkün değildir. Bu sektörün devamlılığı ve nefes alması için hızlı ve etkili müdahalelerine ihtiyacımız var.”

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sürdürülebilir hizmet mümkün değildir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mayıs 2019 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sürdürülebilir hizmet mümkün değildir haberi güncellenecektir.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.