Milli Eğitim Bakanlığı Ne Zaman Açıklama Yapacak 2020

Milli Eğitim Bakanlığı Ne Zaman Açıklama Yapacak 2020
12.03.2020
390
A+
A-

OKULLAR ERKEN TATİL OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından değerlendirmesi süren ve vatandaşların araştırdığı okullar erken tatil olacak mı sorusu, öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Corona virüsü vakasının Türkiye’de de görülmesinin ardından ara tatilin erkene çekilmesi değerlendirmesini yapan Milli Eğitim Bakanlığı, kararını kısa sürede açıklayacak.

CNNTürk muhabiri Duygu Ayaz Bayram okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bilgiler paylaştı. Bütün öğrenci velilerin merakla beklediği tatil kararıyla ilgili olarak son gelişmeleri aktaran Bayram, ‘MEB merkez binasında okullarda uygulanacak corona virüs önlemleri ile ilgili toplantı yapıldı. Okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili nihai karar ise yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek toplantıda belli olacak’ dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada konu hakkında alınan kararı bildirdi. Okulların tatili konusunun toplantının gündeminde yer almadığını ifade eden Koca, “Önümüzdeki günler gündeme gelebilir. Bunu, salgının seyri de belirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir milletvekilinin “Okullarda nisan ayında bir haftalık tatilin iki hafta yapılacağıyla ilgili sosyal medyada paylaşımlar var. Bu konuda bir açıklama yapabilir misiniz?” sorusu üzerine de “Milli Eğitimle ilgili biz zaten önümüzdeki günlerde görüşmüş olacağız. Orada tartışmış oluruz.” dedi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI:
Okulların tatil edilmesi konusu bugün gündemimizde olmadı. Önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir. Şu an bir şey söylemem doğru olmaz. Burada salgının seyri de belirler. Bir gelişme olursa zaten sizinle paylaşırız..dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.