İyi Fikir Sunucusu Seval Çöpür kimdir ?

İyi Fikir Sunucusu Seval Çöpür kimdir ?
02.06.2020
685
A+
A-

Esra Harmanda, Züleyha Ortak, Ece Erken’den sonra Pelit Çift’in kameralar karşısına geçtiği proje, bu kez TRT 1’in eski ana haber spikerlerinden birine teslim. TRT Ana Haber’den sonra TRT Haber’de yaptığı programlarla seyirci karşısına çıkan Seval Çöpür, ‘İyi Fikir’in yeni sunucusu oldu

Güzel spiker ve sunucu Seval Çöpür, 25 Haziran 1982 tarihinde Sakarya’da hayata gözlerini açtı.

Üç kız kardeşlerdir. Baba tarafından aslen Karslıdır. Yengeç burcudur.

Başarılı bir eğitim hayatı olan ünlü spiker, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur.

Spikerlik kariyerine başlaması ise çok ilginçtir. Kimya mühendisliği okuduğu sırada birinci sınıfa giderken Edebiyat hocasının ona söylemiş olduğu “Seval senden çok iyi bir haber spikeri olur” sözleri üzerine bu yola giriyor.

İnsanın daima yeteneklerini araması gerektiğini ve bu yeteneği bulduğunda ise ona sımsıkı sarılarak o yolda sonuna kadar ilerlemesi gerektiğini savunan Çöpür, hayata her zaman pozitif yaklaşıyor.

Bir süre TÜBİTAK proje bölümünde çalışmıştır. Spikerlik eğitimini ise İstanbul Medya Akademisi’nde alarak mesleğe adım atmıştır.

2011 yılında TRT ana haber’i sunmuştur. Daha sonra bu görevi yapan Erhan Çelik’in yerine 2017 yılında yine kendisi gelmiştir.

Sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif bir şekilde kullanan Seval Çöpür’e Twitter ve Instagram’da da ulaşabilmek mümkün.

Şu anda TRT1 ekranlarında yayınlanan yaşam programı olan İyi Fikir’i sunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.