Gelinim Mutfakta Kuşbaşılı Milföy Topları [Tarifi & Malzemeleri]

Gelinim Mutfakta Kuşbaşılı Milföy Topları [Tarifi & Malzemeleri]
09.03.2020
423
A+
A-

Kuşbaşılı Milföy Topları Malzeme listesi konusunda bir çok yerde farklı malzemeler kullanılarak yapıldığını farka ettik. Tabi ana malzemeler aynı olsa da eklenen baharatlar çok farklılaştığını gördüğüm için bu yazıda sadece yarışmada verilen malzeme listesi aktarılacaktır.

Günün yemeği Kuşbaşılı Milföy Topları daha iyi yapabilmeniz için öncelikle yazının malzeme listesini eksiksiz olarak temin etmenizi ve yazını son kısımda verdiğim malzemeleri birebir uygulamalısınız.

Gelinim Mutfakta Kuşbaşılı Milföy Topları Malzeme Listesi
Kuşbaşılı Milföy Topları Malzemeleri;

4 adet milföy hamuru
400 gram kuşbaşı et (kuzu)
2 yemek kaşığı kadar tere yağ
1 tutam kekik
1 çay kaşığı pul biber
2 çay kaşığı kadar tuz
2 diş sarımsak
1 adet kırmızı kapya biber
2 adet patlıcan
1 çay kaşığı karabiber
Üzeri için;

1 yumurtanın sarısı
Fatih Ürek 9 Mart 2020 tarihinde günün tatlısı olarak seçilen Kuşbaşılı Milföy Topları için yarışmacılara toplamda 50 dakika süre verdi.

50 dakika süre içinde Kuşbaşılı Milföy Topları çok kolaylıkla yapabileceğiniz söylemek isterim. Tabi yarışmada fazla süre verildiğini ama evde hızlı bir şekilde yapmak isterseniz 40 dakika içinde kolaylıkla yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Daha önce Kuşbaşılı Milföy Topları yapmayanlar için yazının hemen altında video ekledim. Bu videoya bakıp kolayca lezzetli tatlıyı yapabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Kuşbaşılı Milföy Topları Videolu Tarifi
9 Mart Pazartesi günü yarışmacı gelinlerin yaptığı Kuşbaşılı Milföy Topları yapabilmek isteyen ama daha önce yapmayanlar için video eklenmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.