Eba dan Ödev Yapma

Eba dan Ödev Yapma
31.03.2020
506
A+
A-

1. EBA’ya Giriş

İlk ve orta dereceli olmak üzere tüm öğrenciler, öğretmenleri tarafından yüklenen ödevlere erişmek için ilk olarak EBA sisteminde giriş yapmak durumundadır. Bu doğrultuda https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ adresinden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile öğrenciler ve öğretmenler sisteme giriş yapabilmektedir.

Uzaktan derslerin başladığı şu dönemde ise EBA sistemine öğrenciler derslerin başladığı zaman giriş yapabilmektedir. Bu sebeple giriş sistemi açılmazsa öğrencilerin daha sonra tekrar denemeleri tavsiye edilmektedir.

2. EBA Ders
Giriş yaptıktan sonra ekrana çıkan “EBA DERS” kategorisinde tıklanır, daha sonra öğrencilerin karşısına çıkan panelde öğrencilerin ilk, orta ya da lise öğrencisi olma durumuna göre bölüm seçimi yapılması gerekmektedir. Seçim işleminden sonra ise sol panelde, çalışmalarım kısmı seçilmektedir. Açılan yeni sayfada yüklenen ödevlerin tümü yer almaktadır. Farklı derslerden ödevler, burada toplu bir şekilde gösterilmektedir.

3. Ödev Seçimi

Çalışmalarım kısmı seçildikten sonra öğrencilerin karşısına, öğretmenler tarafından yüklenen ödevlerin bulunduğu panel çıkmaktadır. İlgili derslerin öğretmenleri tarafından belirtilen ödevler buradan seçilerek, burada test ya da açık uçlu soru cevabı şeklinde yazılarak gerçekleştirilmektedir.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.