Askerdeki Sevgiliye Mektup 2020

Askerdeki Sevgiliye Mektup 2020
04.02.2020
722
A+
A-

İlk Sevgililer Günü İçin Mektup
Canım Sevgilim,

Seni gördüğüm ilk andan itibaren artık hiçbir şeyin aynı olmayacağını anlamıştım ancak her şeyin böylesine kıymetli, eskisinden çok daha anlamlı ve daha güzel olacağını düşünemezdim. Hala beni bu kadar heyecanlandırmanın mucize olduğunu düşünüyorum. Hiçbir Sevgililer Günüm bu seneki kadar özel hissettirmemişti. Bana bu unutulmaz hisleri yaşattığın için sana çok teşekkür ederim sevgilim. Daha çok yeni olduğumuzu biliyorum ancak sana olan sevgim o kadar yoğun ki sanki yıllardır hayatımdasın. Hatta senden öncesini neredeyse hatırlamıyorum diyebilirim.

Bu, ilk Sevgililer Günü’müz, dilerim ki son nefesimize kadar her Sevgililer Günü’nde el ele dolaşırız sokaklarda. Sarılarak ısınır, yaşlı gözlerimizi bir an bile ayırmayız birbirinden. Günümüz kutlu olsun…

Sevgiliye Seni Seviyorum Mektubu
Hissettiklerimi kelimelere dökmekte pek başarılı değilimdir, bilirsin. Daha çok hareketlerimle belli etmeye çalışıyorum sana olan sevgimi. Oysaki sana olan sevgimi kelimelerle ifade edebilecek olsam, ya da kelimeler bu kadar güçlü olsa citlerce kitap yazardım aşkıma ithafen.

Dedim ya, eylem adamıyım ben. Mesela sana sarıldığımda anlamalısın ki dünyanın en rahat yerinde huzur buluyorum. Farz et ki gözlerine bakarak gülümsüyorum, işte o an gördüğüm manzara karşısında büyüleniyorum. Zaman zaman sadece elini tutuyorum. Yanı başımdan bir an bile uzaklaşmanı istemiyorum o anlarda. Bazen sadece küçük bir öpücük konduruyorum yanağına ve derin bir nefes çekiyorum içime. İnan sevgilim, hiçbir çiçekte yok senin kokun ve henüz sözlüklere girmedi bu kokuyu tarif edebilecek güzellikteki söz öbeği.

Tüm aşkımı, tutkumu, özlemimi ve korkularımı iki kelimede toplamaya yetiyor gücüm anca. Seni Seviyorum…

Uzaktaki Sevgiliye Mektup
Bu yıl ayrı kutluyoruz Sevgililer Günü’nü. Ama biliyorum, benim seni yanı başımda hissedebilmek için illaki fiziken yanında olmama gerek yok. Çünkü her gün, her dakika hatta her saniye seni seviyor olmanın verdiği o yoğun duygularla yanımda olduğunu, beni düşündüğünü biliyorum. Belki de her istediğim an elini tutamıyorum ama birlikte olduğumuz her anın kıymetini çok iyi bilerek geçiriyorum.

Sana dair her detayı aklıma kazımak istiyorum. Kazıyayım ki yanında olamadığım anlarda, gözlerimi kapattığımda, her defasında aynı heyecanla izlenen o en sevdiğim film gibi oynatayım göz kapaklarımın içerisinde. Bu, birlikte geçiremediğimiz ilk özel gün değil. Yanında olamayacağım doğum günleri, yıl dönümleri olacak belki de. Ama ben ne zaman gözlerimi kapatsam senin yanımda olduğunu, beni ilk günkü kadar yoğun hislerle sevdiğini bileceğim.

Mesafeler yalnızca bedenleri uzak tutar sevgilim, Oysaki sen daima benim kalbimde, içimde, yanımdasın. Sevgililer Günü’müz kutlu olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.