internet Neden Açılmıyor Son Dakika

internet Neden Açılmıyor Son Dakika
10.03.2020
236
A+
A-

Dün gece saatlerinden itibaren pek çok sosyal medya uygulamasında erişim problemleri yaşanıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar ‘Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve WhatsApp çöktü mü, fotoğraf ve video neden gönderilmiyor?’ sorularının yanıtını araştırıyor. Bu noktada, Twitter’a girmek isteyen kullanıcılar, ‘Tweetler şu anda yüklenmiyor, Tweet yüklemesi başarısız’ hatası ile karşı karşıya kalırken, Instagram akış yenileme problemleri de en çok karşılaşılan sorunlar arasında kalıyor. Yine dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta mesajlar iletilmiyor, fotoğraf ve video neden gönderilemiyor? soruları en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve operatörlerden konuya yönelik son dakika açıklamaları geldi. Peki, internet neden yavaş, ne zaman düzelecek? Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube çöktü mü, neden açmıyor? WhatsApp fotoğraf ve video neden gönderilmiyor? İşte, 28 Şubat 2020 sosyal medyada yaşanan erişim sorunu ile ilgili merak edilen detaylar ve yapılan açıklamalar…

Dün gece saatlerine başlayan bu erişim problemi, ‘İnternet neden yavaş?’ sorusunun da araştırılmasına neden oldu. İlgili yavaşlık, sosyal ağlar başta olmak üzere internet sitelerindeki erişim sorunlarını ölçümleyen “Down Detector” platformuna da yansıdı. Öte yandan, WhatsApp üzerinden fotoğraf ve video da gönderilemiyor. Konuya yönelik operatörler tarafından bir açıklama yapıldı!

İNTERNET NE ZAMAN DÜZELECEK?

Saatler 16.00’ı gösterdiğinde internet ile ilgili yaşanan erişim problemleri düzeldi.

Dünya çapında internet kesintilerini ve erişim sıkıntılarını takip eden Netblocks.org, Türkiye’deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.