İcra Müdürlüğü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

İcra Müdürlüğü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
22.01.2020
213
A+
A-

İcra Müdürlüğü sınav sonuçları için beklenen güne girildi. 28 Aralık Cumartesi günü yurdun pek çok noktasında gerçekleştirilen sınavların ardından adaylar, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınav sonuçları için sorgulamalarına başladı. Peki, İcra Müdürlüğü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İcra Müdürlüğü sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İcra Müdürlüğü sınavı, 28 Aralık Cumartesi günü bazı illerde gerçekleştirilmişti. ÖSYM, İcra Müdürlüğü sınav sonuçlarının, 22 Ocak Çarşamba günü açıklanacağını duyurmuştu.

Sonuçlar açıklandığı an haberimizin içine eklenecektir.

SINAV DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILDI?

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmadı.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapıldı.

Yazılı sınavda genel yetenek ve genel kültür soruları yirmi (20), alan bilgisi soruları seksen (80) puan ağırlığına sahip olacak şekilde değerlendirilir. Bu değerlendirme yapılırken genel yetenek ve genel kültür konuları ile alan bilgisi konuları kendi aralarında eşit olarak puanlandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.