Diyarbakır’daki anne nöbetine bir anne daha katıldı

Diyarbakır’daki anne nöbetine bir anne daha katıldı
05.10.2019
515
A+
A-

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül’de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin, başlattığı oturma eylemine katılım sürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin partinin il binası önünde sürdürdüğü oturma eylemine, bir aile daha katıldı.

Kızlarının 4 yıl önce dağa kaçırıldığını belirten anne ve babası, çocukları Sümeyye Yenilmez’e kavuşmak için Muş’tan gelerek diğer ailelerle birlikte oturma eylemine başladı.

Anne Süheyla Yenilmez, yaptığı açıklamada, kızının HDP aracılığıyla kandırılarak terör örgütüne götürüldüğünü belirterek, kızının geri getirilmesini istediklerini söyledi.

Diyarbakır'daki anne nöbetine bir anne daha katıldı

“KANDIRARAK KAÇIRDILAR”

Kızının Bitlis’te 2017’te üniversite ikinci sınıfta okurken kandırılarak kaçırıldığını ifade eden anne Yenilmez, “Kızıma iki gün ulaşamadık. Sonra araştırdık, öğrendik ki dağa kaçırmışlar. Kızım okulunu çok seviyordu, okumak istiyordu. Kandırarak kaçırdılar. Kızımdan hiçbir haber alamadık. Kızımın gelmesini istiyorum. Devlet ona ceza vermiyor. Gelsin okulunu okusun. Diğer anne ve babalar da gelsin burada otursun çocuklarını istesinler.” dedi.

Diyarbakır’daki nöbete bir anne daha katıldı VİDEO


“KIZIMIN SEBEBİ  HDP’DİR”

Baba Maşallah Yenilmez de kızının, HDP aracılığıyla kandırılarak terör örgütü PKK’ya teslim edildiğini belirterek, “Kızım üniversite ikinci sınıfta HDP’lilerin derneğine götürülmüş. Bunu öğrendim. Kızımın sebebi HDP’dir. Kızımı HDP’den istiyorum.

“41 MİLLETVEKİLİ VAR, KENDİ ÇOCUKLARI KOLEJLERDE OKUYOR”

41 milletvekili var. Bir çocukları dağa gitmiş mi? Kendi çocuklarını özel okullarda, kolejlerde, Avrupa’da, ABD’de okutuyorlar. Fakir fukaranın çocuklarını da kandırıp, dağa götürüyorlar.

“HDP OLMAZSA PKK’YA KİM GÖTÜRECEK”

HDP olmazsa çocuğumu kim PKK’ya götürecek? HDP aracılık yapmazsa kim götürecek? Derneğe götürüyorlar. Çocukların kafasını yıkayıp, götürüyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUĞUMU HDP’DEN İSTİYORUM”

Kızını okutmak için çok çaba harcadığını ve büyük zorluklar çektiğini vurgulayan baba Yenilmez, şöyle konuştu: “Takdirsiz gelmemişti. Eve gelsin, yazıktır. O kadar çaba gösterdim. Türk adaletine teslim olsun. Ben baba olarak ona sesleniyorum; yüreğim yanıyor. HDP’den kızımı istiyorum. Sebep onlardır, kızımı getirecekler. Kızım onlar aracılığıyla gitti. 4 yıldır evimizde yemek yiyemiyoruz. Eşim o günden beri rahatsız. İnsanın canı giderse nasıl üzülmez. Bir haber yok, bir telefon yok. Türk adaletine teslim olsunlar. Devletin şefkatine girsinler. Yazık günahtır. HDP’yi sorumlu buluyorum, HDP’den çocuğumu istiyorum.”

Diyarbakır'daki anne nöbetine bir anne daha katıldı


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.