Dişteki Siyah Lekeler Nasıl Geçer Evde

Dişteki Siyah Lekeler Nasıl Geçer Evde
05.02.2020
1.270
A+
A-

Dişlerde Siyahlaşma Nedenleri
Pek çok dış etkene bağlı olarak dişlerdeki lekelenmelere maruz kalabiliyoruz. Aslında dış etken olarak adlandırdığımız maddeler kendi isteğimizle bilinçli olarak vücudumuza aldığımız maddelerdir. Şöyle ki kola ya da kafeinli içecekler durup dururken ağzımıza giremezler. Onları tüketmek ya da tüketmemek bizim elimizde olan bir eylemdir. O nedenle dişlerimizin lekelenmesinde asıl etken biziz. Kola, kafeinli içecek ve çeşitli şekerlemeler tükettiğimizde diş minelerimiz zarar görecek ve kısa zamanda dişlerin üzerinde lekelenmeler oluşacaktır. Bunların dışında çok fazla antibiyotik tüketmek de aynı lekelere hatta çürümelere yol açar.

Diş Lekelerine Çözüm!
Diş üzerindeki lekeler önemsenmeyip bakımı yapılmazsa sonunda geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir. Ancak dişlerin düzenli fırçalanması ve doktor kontrollerinin aksatılmaması ile lekelerden kurtulabiliriz.

Dişlerde siyahlaşma olduğu zaman evde uygulayabileceğiniz kolay çözümlerde vardır. Bunlardan bazılarını sizinle paylaşacağım:

1 çay kaşığı karbonat, 2 damla zeytinyağı ve yarım limon suyunu bir kapta karıştırın. Diş fırçanız ile günde 1 kere dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. Lekelerin her gün biraz daha azaldığını göreceksiniz.
1 tatlı kaşığı ezilmiş adaçayı ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın. İyi sonuç alabilmek için en az 1 ay uygulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.