Başkan Erdoğan’dan HDP’li Baydemir’in rezil sözlerine suç duyurusu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere’de yaptığı küstah konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Başkan Erdoğan’dan HDP’li Baydemir’in rezil sözlerine suç duyurusu
15.10.2019
540
A+
A-

Başkan Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesi verdi. Dilekçede, önceki gün İngiltere’de BBC merkezi önünde basın açıklaması yapan HDP’li Osman Baydemir’in Türkiye Cumhuriyeti ve Başkan Erdoğan’a yönelik alçak sözlerine yer verildi.

Dilekçede, Baydemir’in bu sözleri sırasında, orada bulunan kişilerin de Başkan Erdoğan’ı suçlayacak şekilde slogan attığı kaydedildi. Baydemir’in söz konusu açıklaması ile Başkan Erdoğan’a hakarette bulunduğu, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağıladığı belirtildi. 

Dilekçede, PKK-YPG’nin bir terör örgütü olduğu vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

“İnsanlık tarihinin en kanlı terör örgütlerin biri olan PKK-YPG terör örgütünün hamiliğini yapan, sözcülüğüne soyunan, doğrudan veya dolaylı destek veren kim varsa, insanlığın yüzkarası olarak tarihin sayfalarında yerini almıştır ve almaya devam edecektir. Şüpheli tarafından kullanılan ve diğer şüpheliler tarafından desteklenen ifadeler, taşıdığı anlam ve düşündürdükleri olgular dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın onur, şeref, saygınlığının zedeleyecek niteliktedir. Bu nedenle şüphelilerin sarf ettiği ifadeler dolayısıyla Türk Ceza Kanunu’nun ilgili 299’uncu maddesine göre cezalandırılması gerekmektedir.”

Dilekçede ayrıca, Baydemir’in Başkan Erdoğan’a hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiği belirtilerek, daha önceki sözlerine de yer verildi.

DHA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.